- MSI

Цена
€204 79 / 400 53 лв
с ДДС
* ВЪНШЕН ДОСТАВЧИК - (1 до 3 дни)
* - Стоката е в склад на официалния вносител на марката за България. Времето за доставка е обикновено от 1 до 3 работни дни. Възможно е към момента на завършване на поръчката, продукта да е вече изчерпан. В случай на изчерпана наличност ще се свържем с Вас


Информираме Ви, че въпреки нашите усилия не можем да гарантираме, че публикуваната информация и снимки не съдържат неточности или грешки, които не могат да бъдат правно основание за претенции.
Vendor_url
https://www.msi.com/Motherboard/Z790-GAMING-PLUS-WIFI/Specification
Graphics
1x HDMI™
Support HDMI™ 2.1 HDR, maximum resolution of 4K 60Hz*
1x DisplayPort
Support DP 1.4, maximum resolution of 4K 60Hz*
Chipset
INTEL Z790
Expansion slots
3x PCI-E x16 slot
1x PCI-E x1 slot
PCI_E1 Gen PCIe 5.0 supports up to x16 (From CPU)
PCI_E2 Gen PCIe 3.0 supports up to x1 (From Chipset)
PCI_E3 Gen PCIe 4.0 supports up to x4 (From Chipset)
PCI_E4 Gen PCIe 3.0 supports up to x1 (From Chipset)
Storage
4x M.2
M.2_1 Source (From CPU) supports up to PCIe 4.0 x4 , supports 22110/2280/2260/2242 devices
M.2_2 Source (From Chipset) supports up to PCIe 4.0 x4 , supports 2280/2260/2242 devices
M.2_3 Source (From Chipset) supports up to PCIe 4.0 x4 / SATA mode, supports 2280/2260/2242 devices
M.2_4 Source (From Chipset) supports up to PCIe 4.0 x4 / SATA mode, supports 2280/2260/2242 devices
6x SATA 6G
Memory type
4x DDR5, Maximum Memory Capacity 192GB
Memory Support 7200+(OC) / 7000(OC) / 6800(OC) / 6600(OC) / 6400(OC) / 6200(OC) / 6000(OC) / 5800(OC) / 5600(JEDEC)/ 5400(JEDEC)/ 5200
(JEDEC)/ 5000(JEDEC)/ 4800(JEDEC) MHz
Max. overclocking frequency: • 1DPC 1R Max speed up to 7200+ MHz
• 1DPC 2R Max speed up to 6600+ MHz
• 2DPC 1R Max speed up to 6400+ MHz
• 2DPC 2R Max speed up to 5600+ MHz
Supports Intel® XMP3.0 OC
Supports Dual-Controller Dual-Channel mode
Supports non-ECC, un-buffered memory
Rear panel I/O
Keyboard / Mouse
DisplayPort
USB 2.0
2.5G LAN Port
Wi-Fi / Bluetooth Antenna
Audio Connectors
Flash BIOS Button
USB 2.0
HDMI™ 2.1 Port
USB 3.2 Gen 1 5Gbps Type-A
USB 3.2 Gen 2x2 20Gbps Type-C
USB 3.2 Gen 2 10Gbps Type-A
Connectors
1x Power Connector(ATX_PWR)
2x Power Connector(CPU_PWR)
1x CPU Fan
1x Pump Fan
6x System Fan
2x Front Panel (JFP)
1x Chassis Intrusion (JCI)
1x Front Audio (JAUD)
1x TBT connector (JTBT, supports RTD3)
1x Tuning Controller connector(JDASH)
2x Addressable V2 RGB LED connector (JARGB_V2)
2x RGB LED connector(JRGB)
1x TPM pin header(Support TPM 2.0)
4x USB 2.0 ports
4x USB 3.2 Gen1 Type A ports
1x USB 3.2 Gen2 Type C ports
1x USB4 card connector (JTBT_U4_1, supports RTD3)
Audio
Realtek® ALC897 Codec
7.1-Channel High Definition Audio
Supports S/PDIF output
Lan
Intel® 2.5Gbps LAN
Form factor
ATX,243.84mmx304.8mm
OS
Support for Windows® 11 64-bit, Windows® 10 64-bit
Other
Intel® Wi-Fi 6E
The Wireless module is pre-installed in the M.2 (Key-E) slot
Supports MU-MIMO TX/RX, 2.4GHz / 5GHz / 6GHz* (160MHz) up to 2.4Gbps
Supports 802.11 a/ b/ g/ n/ ac/ ax
Supports Bluetooth® 5.3, FIPS, FISMA
Warranty
36 Months
Данни, подадени от официалния вносител за България.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Vendor_url | https://www.msi.com/Motherboard/Z790-GAMING-PLUS-WIFI/Specification |
| Chipset | INTEL Z790 |
| OS | Support for Windows® 11 64-bit, Windows® 10 64-bit |
| Warranty | 36 Months |
| CPU's supported | Support Intel® Core™ 14th/ 13th/ 12th Gen Processors, Intel® Pentium® Gold and Celeron® Processors LGA 1700 |
| Memory type | Supports non-ECC, un-buffered memory |
| Memory type | Max. overclocking frequency: • 1DPC 1R Max speed up to 7200+ MHz |
| Memory type | 4x DDR5, Maximum Memory Capacity 192GB |
| Memory type | • 2DPC 1R Max speed up to 6400+ MHz |
| Memory type | Supports Dual-Controller Dual-Channel mode |
| Memory type | • 2DPC 2R Max speed up to 5600+ MHz |
| Memory type | • 1DPC 2R Max speed up to 6600+ MHz |
| Memory type | Supports Intel® XMP3.0 OC |
| Memory type | Memory Support 7200+(OC)/ 7000(OC)/ 6800(OC)/ 6600(OC)/ 6400(OC)/ 6200(OC)/ 6000(OC)/ 5800(OC)/ 5600(JEDEC)/ 5400(JEDEC)/ 5200 |
| Memory type | (JEDEC)/ 5000(JEDEC)/ 4800(JEDEC) MHz |
| Form Factor | ATX,243.84mmx304.8mm |
| Audio | 7.1-Channel High Definition Audio |
| Audio | Realtek® ALC897 Codec |
| Audio | Supports S/PDIF output |
| Rear panel I/O | Keyboard / Mouse |
| Rear panel I/O | USB 3.2 Gen 1 5Gbps Type-A |
| Rear panel I/O | Audio Connectors |
| Rear panel I/O | DisplayPort |
| Rear panel I/O | Flash BIOS button |
| Rear panel I/O | USB 2.0 |
| Rear panel I/O | 2.5G LAN Port |
| Rear panel I/O | USB 3.2 Gen 2 10Gbps Type-A |
| Rear panel I/O | Wi-Fi / Bluetooth Antenna |
| Rear panel I/O | HDMI™ 2.1 Port |
| Rear panel I/O | USB 3.2 Gen 2x2 20Gbps Type-C |
| LAN | Intel® 2.5Gbps LAN |
| Expansion Slots | 1x PCI-E x1 slot |
| Expansion Slots | PCI_E2 Gen PCIe 3.0 supports up to x1 (From Chipset) |
| Expansion Slots | PCI_E3 Gen PCIe 4.0 supports up to x4 (From Chipset) |
| Expansion Slots | 3x PCI-E x16 slot |
| Expansion Slots | PCI_E1 Gen PCIe 5.0 supports up to x16 (From CPU) |
| Expansion Slots | PCI_E4 Gen PCIe 3.0 supports up to x1 (From Chipset) |
| Graphics | 1x HDMI™ |
| Graphics | 1x DisplayPort |
| Graphics | Support DP 1.4, maximum resolution of 4K 60Hz* |
| Graphics | Support HDMI™ 2.1 HDR, maximum resolution of 4K 60Hz* |
| Other | The Wireless module is pre-installed in the M.2 (Key-E) slot |
| Other | Supports 802.11 a/ b/ g/ n/ ac/ ax |
| Other | Intel® Wi-Fi 6E |
| Other | Supports MU-MIMO TX/RX, 2.4GHz / 5GHz / 6GHz* (160MHz) up to 2.4Gbps |
| Other | Supports Bluetooth® 5.3, FIPS, FISMA |
| I/O | Keyboard / Mouse |
| I/O | USB 3.2 Gen 1 5Gbps Type-A |
| I/O | Audio Connectors |
| I/O | DisplayPort |
| I/O | USB 2.0 |
| I/O | Flash BIOS button |
| I/O | 2.5G LAN Port |
| I/O | USB 3.2 Gen 2 10Gbps Type-A |
| I/O | Wi-Fi / Bluetooth Antenna |
| I/O | HDMI™ 2.1 Port |
| I/O | USB 3.2 Gen 2x2 20Gbps Type-C |
| Storage | 4x M.2 |
| Storage | M.2_1 Source (From CPU) supports up to PCIe 4.0 x4 , supports 22110/2280/2260/2242 devices |
| Storage | M.2_2 Source (From Chipset) supports up to PCIe 4.0 x4 , supports 2280/2260/2242 devices |
| Storage | M.2_3 Source (From Chipset) supports up to PCIe 4.0 x4 / SATA mode, supports 2280/2260/2242 devices |
| Storage | M.2_4 Source (From Chipset) supports up to PCIe 4.0 x4 / SATA mode, supports 2280/2260/2242 devices |
| Storage | 6x SATA 6G |
| Connectors | 1x Power Connector(ATX_PWR) |
| Connectors | 1x CPU Fan |
| Connectors | 2x Front Panel (JFP) |
| Connectors | 1x Chassis Intrusion (JCI) |
| Connectors | 1x Front Audio (JAUD) |
| Connectors | 1x TPM pin header(Support TPM 2.0) |
| Connectors | 4x USB 2.0 ports |
| Connectors | 2x Power Connector(CPU_PWR) |
| Connectors | 1x Pump Fan |
| Connectors | 6x System Fan |
| Connectors | 1x Tuning Controller connector(JDASH) |
| Connectors | 2x Addressable V2 RGB LED connector (JARGB_V2) |
| Connectors | 2x RGB LED connector(JRGB) |
| Connectors | 1x USB 3.2 Gen2 Type C ports |
| Connectors | 1x TBT connector (JTBT, supports RTD3) |
| Connectors | 4x USB 3.2 Gen1 Type A ports |
| Connectors | 1x USB4 card connector (JTBT_U4_1, supports RTD3) |
| Тегло | 0.00кг |
Данни, автоматично извлечени от интернет. Точността не е гарантирана. За подробна информация, моля, свържете се с нас или посетете страницата на производителя.
| Атрибут | Стойност |
|---|---|
| Сокет | LGA1700 |
| Форм фактор | ATX |
| Чипсет | Intel Z790 |
| Тип памет | DDR5 |
| Слотове за памет (count) | 4 |
| Максимална памет (GB) | 128 |
| M.2 слотове (count) | 4 |
| SATA портове (count) | 6 |
| PCIe x16 слотове (count) | 3 |
| Вграден Wi-Fi | Wi-Fi 6E |
| Скорост на LAN | 2.5 Gbps |
| USB-C портове (count) | 1 |
| RGB подсветка | Не |
| Тегло | 0.00кг |
Дънна платка MSI Z790 GAMING PLUS WIFI – LGA1700, DDR5, Wi-Fi 6E
Освободете пълния потенциал на вашите 13-то и 14-то поколение Intel Core процесори с MSI Z790 GAMING PLUS WIFI. Проектирана за геймъри и ентусиасти, тази ATX дънна платка съчетава модерна свързаност с мощно захранване за безпроблемно гейминг изживяване.
Ключови Предимства
- Свързаност от ново поколение — Вграденият Wi-Fi 6E и 2.5G LAN осигуряват изключително ниска латентност и високоскоростна мрежа за конкурентен гейминг.
- Готовност за PCIe 5.0 — Един PCIe 5.0 x16 слот и един Lightning Gen5 M.2 слот предоставят светкавични скорости за графични карти и SSD дискове.
- Поддръжка на DDR5 памет — Четири двуканални DDR5 слота, овърклокаеми до 6800MHz+, осигуряват изключителен честотен обхват за изискващи приложения.
- Цялостно охлаждане — Удължен дизайн на радиатори и множество конектори за вентилатори поддържат ключовите компоненти хладни при натоварване.
Технически Спецификации
| Спецификация | Стойност |
|---|---|
| Сокет | LGA1700 |
| Форм фактор | ATX |
| Чипсет | Intel Z790 |
| Тип памет | DDR5 |
| Слотове за памет | 4 (двуканални) |
| Максимална памет | 128 GB |
| M.2 слотове | 4 (1x PCIe 5.0, 3x PCIe 4.0) |
| SATA портове | 6 |
| PCIe x16 слотове | 3 |
| Вграден Wi-Fi | Wi-Fi 6E |
| Скорост на LAN | 2.5 Gbps |
| USB-C портове | 1 (заден панел) |
| RGB подсветка | Не |
Какво има в кутията
- Дънна платка MSI Z790 GAMING PLUS WIFI
- Ръководство за потребителя и документация
- I/O щит
- 2x SATA кабела
- Wi-Fi антена
- M.2 винтове и дистанционери
- DVD с драйвери
Запишете се за нашият Бюлетин
Запиши се за нашия онлайн бюлетин и научи първи за промоционални и нови продукти.









